جزییات پیشنهاد ویژه
/ کجا برم؟ / آب سفید، عروس زیبای آبشارهای ایران

آب سفید، عروس زیبای آبشارهای ایران

آب سفید، عروس زیبای آبشارهای ایران
1395/02/04 تا 1395/02/31

2

لیست علاقمندی ها

آبشار آب سفید (در گویش محلی او اسبید) با لقب عروس زيبای آبشارهای ایران، یكی از طبیعی‌ترین و زیباترین آبشارهای كشور است كه همه ساله بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی را به سوی خود جذب می‌نماید. این آبشار در منطقه جنوب شرقی استان لرستان و در دامنه كوه‌های زاگرس در بخش بشارت الیگودرز واقع شده است.


عروس آبشارهای ایران با ارتفاعی بیش از هفتاد متر از تونلی در دل كوه بیرون می‌آید و باید گفت، بیرون آمدن چنین آبی از دل کوه شگفت آور است، به گونه‌ای که پهنای آن در فصل پرآبی نزدیک پانزده متر است.


جاده آبشار آب سفید الیگودرز بسیار دیدنی است، به گونه‌ای که ‌هر رهگذر را مسحور جلوه‌های زیبا و بی بدیل خود می‌کند. در طول راة، چندين رودخانه پر آب با کناره‌های بسیار زیبا و دیدنی و روستاهای كوچك و بزرگی به چشم مي‏‌خورد که مناظر زيبا و بسيار بديعی را به همراه چشم‏‌اندازهای طبيعی، كوهستانی و جنگلي به وجود آورده است. آبشار آب سفید در زیبایی با هیچ پدیده‌ای قابل مقایسه نیست و مشابهی ندارد.


این عروس زيبا ‌تنها می‌تواند به خودش شبیه باشد. باید آنجا باشید و ببینید که طبیعت در ‌میلیون‌ها سال چه چشم‌انداز‌های طبیعی بدیع و دلنوازی پدید آورده ‌که هزاران نقاش از تصویر یکی از آن در‌می‌مانند و انگشت حیرت به دهان می‌گیرند. چشم از دیدن این همه زیبایی سیر که نمی‌شود، هیچ؛ دیگر دوست ندارد چیز دیگری را ببیند.


هر ساله به ویژه در روزهای بهار و تابستان این عروس سفیدپوش، میزبان گردشگران زیادی است که با پشت سر گذاشتن مسیری به دور از هیاهوی شهرنشینی، ساعاتی و حتی بعضاً چندین روز را در این منطقه ‌می‌گذرانند؛ منطقه‌ای ییلاقی با كوه‌های سر به فلك كشیده و درختان زیبای بلوط و گردو كه حتی در تابستان برای گذران شب بناچار باید در پناه چادر بیتوته كنی، اگر در خلوت صبح مقابل این عروس سفیدپوش بنشینی و لحظه ای به صدایش گوش فرادهی با تو سخن می‌گوید.